Trello – opinie, funkcjonalność [akt. 2024]. Sprawdza się do zadań???

Rosnąca ilość zadań do wykonania w pracy sprawia, że zaczynasz się w tym gubić i zapominasz o wielu rzeczach? Prowadzisz firmę, w której przez problemy komunikacyjne realizacja wielu projektów opóźnia się, a Ty tracisz pieniądze i renomę?

Efektywne planowanie pracy, szczególnie tej realizowanej w większych zespołach, jest tym, nad czym powinien pochylić się każdy przedsiębiorca. Wbrew pozorom jej organizacja może być dzisiaj stosunkowo prosta.

Z pomocą przychodzą bowiem różnego rodzaju aplikacje oraz narzędzia online. Jednym z nich jest Trello, które nieustannie od lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Czym jest, do czego służy i jakie rzeczy wyróżniają to rozwiązanie. Sprawdź już teraz – zapraszamy do lektury!

Trello to nowoczesne narzędzie do organizacji pracy

Trello to nowoczesne, choć proste i jednocześnie bardzo intuicyjne w obsłudze narzędzie, które powstało przede wszystkim w celu usprawnienia pracy w zespołach. Obecnie dostępne jest zarówno w formie przeglądarkowej, do uruchomienia na każdym komputerze, jak i mobilnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

integracje. Źródło: https://trello.com

Sercem tej aplikacji jest tzw. tablica Kanban, która stanowi niejako miejsce robocze użytkowników. To na niej można zamieszczać karty z poszczególnymi zadaniami, a do nich doczepiać później m.in. wirtualne listy i karteczki. Po co to wszystko? W celu lepszego zorganizowania czasu pracy. Jeśli np. rozpoczynasz w firmie nowy projekt, możesz po prostu wrzucić go na tablicę. Tworzysz w ten sposób kartę z zadaniem, na której możesz stworzyć listę z poszczególnymi etapami pracy do wykonania.

Dostęp do tych informacji mogą mieć wszyscy pracownicy biorący udział w danym projekcie. Co więcej, istnieje możliwość dodawania różnego rodzaju komentarzy, jak i odznaczania zadań już wykonanych.

Wszystko to odbywa się w czasie rzeczywistym, a więc wszelkie zmiany są od razu widoczne w programie. Sprawia to, że Trello nie tylko ułatwia wykonywanie złożonych projektów, ale także usprawnia firmową komunikację. Może okazać się idealny np. w tych przedsiębiorstwach, w których wiele osób pracuje zdalnie.

Naturalnie, co warte dodania, aplikacja mobilna lub webowa może być używana również do celów prywatnych. Korzystając z niej, zaplanujesz sobie najbliższy dzień, przygotujesz się do przyszłego remontu czy zrobisz listę zakupów. Twórcy Trello chwalą się bowiem, że jedynym ograniczeniem w wykorzystaniu tego programu są tylko i wyłącznie indywidualne potrzeby użytkownika.

Jak rozpocząć pracę z narzędziami Trello?

Aby móc korzystać z narzędzia Trello, najpierw musisz zarejestrować swoje konto użytkownika. Można założyć je od nowa lub połączyć z istniejącym kontem Google, Apple lub Microsoft. Od tego momentu uzyskasz już do wszystkich funkcji programu. Co dalej?

przykładowa tablica. Źródło: https://trello.com

Dużą zaletą aplikacji jest z pewnością to, że niejako prowadzi ona użytkownika za rękę. Przy pierwszym uruchomieniu znajdziemy mnóstwo komunikatów, które pokazują, co robić, aby skonfigurować narzędzia do własnych potrzeb. Wszystko zaczyna się od stworzenia pierwszej tablicy, która będzie stanowić konkretny projekt. Teraz można dodawać struktury z listami, a więc poszczególnymi zadaniami do wykonania. Łatwo dzielić je na grupy, czyli np. takie, które należy zrobić, są właśnie wykonywane oraz zostały już zakończone.

Oczywiście zarówno tablice, jak i listy można dowolnie nazywać i konfigurować według własnych potrzeb. Jeśli chcesz realizować projekty wspólnie, wystarczy, że zaprosisz innych użytkowników z wykorzystaniem odpowiedniej funkcji.

Jakie są dodatkowe możliwości narzędzia?

Warto przy okazji wspomnieć o tym, że Trello oferuje sporo dodatkowych funkcji, które mają na celu usprawnić korzystanie z niego. Jednym z ciekawszych jest z pewnością automatyzacja. Opcja ta będzie szczególnie przydatna firmom, zwłaszcza dużym, które realizują kilka projektów i mnóstwo zadań każdego dnia. Proces zarządzania nimi można w sporym zakresie zautomatyzować pod kątem własnych potrzeb. Opcja ta pozwala np. na:

 • automatyczne przenoszenie często wykonywanych zadań,
 • tworzenie przycisków na zasadzie makr,
 • planowanie zadań dla większego zespołu pracowników.

Oprócz tego w programie istnieją pola niestandardowe, które można dowolnie programować. Przykładem ich wykorzystania jest, chociażby automatyczne raportowanie prac wykonanych w ramach projektu każdego dnia.

Co ważne, Trello można integrować z innymi programami, w tym przede wszystkim komunikatorami Slack oraz Microsoft Teams, dyskiem w chmurze Dropbox lub Google Drive, czy notatnikiem Evernote.

W jakich obszarach ma zastosowanie to narzędzie?

Tak jak wspominaliśmy, Trello z powodzeniem można wykorzystać do organizacji własnego życia. Planowanie zakupów, wizyt i lekarzy, remontów czy obowiązków do wykonania każdego dnia z pewnością ułatwi zarządzanie czasem.

Jednak narzędzia te przeznaczone są przede wszystkim dla firm, w których zespoły pracowników pracują nad różnymi projektami. Właściciel narzędzi wymienia na swojej stronie wiele obszarów, w których mają one zastosowanie. Zalicza się do nich między innymi:

 • działy marketingowe,
 • zadania związane z projektowaniem,
 • zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • sprzedaż,
 • różnego rodzaju startupy,
 • zarządzanie poszczególnymi zespołami pracowników, w tym osobami zdanie wykonującymi obowiązki zawodowe,
 • projekty inżynieryjne.

Ile trzeba zapłacić za korzystanie z Trello?

Jeśli zainteresowała Cię funkcjonalność tego narzędzia, mamy dobrą informację – w swojej podstawowej wersji jest ono całkowicie bezpłatne.

cennik narzędzia. Źródło: https://trello.com

Jedyne, co musisz zrobić, to zarejestrować konto użytkownika. W takiej formie Trello jest dedykowane przede wszystkim osobom indywidualnym oraz małym zespołom pracowników. Mamy tutaj bowiem liczne ograniczenia, w tym np.:

 • maksymalnie 10 oddzielnych tablic,
 • wielkość jednego pliku do 10 MB,
 • do 250 różnych zadań w miesiącu.

Nie da się ukryć, że jak na darmowe narzędzie, jego możliwości są naprawdę sporo. Jeśli jednak oczekujesz więcej, będziesz musiał zapłacić. Obecnie Trello dostępne jest w 3 pakietach abonamentowych, w których każdy miesiąc wiąże się z opłatą w wysokości:

 • 5 USD,
 • 10 USD,
 • 17,50 USD.

Im wyższa cena, tym większe limity wymienione powyżej. Do tego w najwyższych abonamentach dochodzą jeszcze dodatkowe funkcje narzędzia, do których zaliczyć można np.:

 • usprawnienie eksportu danych,
 • kalendarz i mapy,
 • bardziej rozbudowaną funkcjonalność szablonów,
 • administrowanie dodatkami Power-up

i wiele więcej. Warto podkreślić, że powyższe ceny dotyczą 1 użytkownika, a więc przy większej ich ilość miesięczny koszt odpowiednio rośnie.

Czy warto korzystać z Trello?

Nie da się ukryć, że każde narzędzie ułatwiające organizację pracy jest godne uwagi. Firmom pozwala to na zwiększenie wydajności realizacji projektów i, co za tym idzie, podniesienie związanych z nią zysków.

Z kolei osobom indywidualnym pozwala lepiej zarządzać codziennymi czynnościami, dzięki czemu można każdego dnia wygospodarować więcej czasu np. dla rodziny czy po prostu relaks.

Niewątpliwie ogromną zaletą Trello jest fakt, że w swojej podstawowej wersji jest całkowicie bezpłatne. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby uruchomić narzędzie na komputerze czy telefonie i po prostu przetestować jego możliwości.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Trello - opinie z forum:

 1. Czy jeśli chce się korzystać z tego narzędzia w firmie, to trzeba płacić abonament czy użytek komercyjny również jest darmowy?

 2. toma pisze:

  Orientuje się ktoś może, czy w trello jest wbudowany jakiś komunikator online czy trzeba integrować narzędzie z innymi programami?

 3. Jak wyglądają kwestie opłat abonamentowych, czy jeśli zapłaci się z góry np. za rok, to miesięcznie jest jakaś zniżka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *