IdoSell Shop (dawniej IAI-shop) – platforma do prowadzenia sklepów internetowych. Czy warto?

[Głosów: 48   Average: 1.4/5]

IAI-shop jest serwisem służącym do prowadzenia sklepu internetowego. Właścicielem platformy jest firma IAI, która rozpoczęła swoją działalność dwanaście lat temu. Siedziba spółki znajduje się w Szczecinie. IAI zatrudnia 50 pracowników. W innych krajach serwis działa pod nazwą IdoSell.com.

Platforma swoje usługi kieruje zarówno do osób prowadzących działalność na szeroką jak i mniejszą skalę. Serwis oferuje dwie opcje abonamentowe. Pierwsza z nich to Cloud, czyli oferta dla mniejszych sklepów. Drugi wariant to Dedocated Cloud  z serwerem dedykowanym skierowany do większych sklepów.

Pierwszym etapem zakładania sklepu jest złożenie zamówienia poprzez wypełnienie formularz. Następnie należy wpłacić kwotę, która składa się z abonamentu i opłaty aktywacyjnej. Następnie należy podpisać otrzymaną umowę oraz wymagane dokumenty ( nadanie Regon, NIP, wpis do ewidencji działalności).

Kolejnym etapem jeiai-shopst projektowanie sklepu. Użytkownik może zlecić projekt sklepu pracownikom serwisu lub wysłać własny projekt. Tworzeniem sklepu zajmuje się grafik, który efekty swojej pracy konsultuje z klientem. Ostatnim etapem jest tworzenie i kodowanie maski sklepu.

Po zakończeniu tego etapu sklep rozpoczyna swoja działalność. Użytkownik platformy może skorzystać z pomocy specjalistów do spraw technicznych,. Ma także dostęp do narzędzi marketingowych i może korzystać z aktualizacji. Ponadto platforma oferuje usługę automatycznej integracji z portalami aukcyjnymi, porównującymi ceny, wyszukiwarkami, płatnościami internetowymi, dostawcami itp.

IAI-shop - opinie z forum:

 1. mam tu sklep od pół roku no i do tej pory nie miałem wiekszych problemów. Fajny panel administracyjny, Mozna liczyc na pomoc fachowców w razie kłopotów. Ogólnie jest ok.

  Odpowiedz
 2. Ja mam zamiar założyc sklep z zabawkami recznie robionymi dla maluchow. Nie bardzo sie znam na prowadzeniu sklepu internetowego dlatego mam pytanie czy poradze sobie z obsługą platformy? czy jest to bardzo skomplikowane? a i piszą ze mozna im przedstawic wlasny projekt sklepu? to jest prawda? faktycznie zrobią taki jak ja chce? czy wtedy jest drozszy? moja znajoma ma u nich sklep ale Ona powierzyła im w całosci tworzenie sklepu , nie miala swojej koncepcji a ja mam rozrysowane jak chcialabym zeby moj sklep wyglądał;)

  Odpowiedz
 3. Przejdź do strony IdoSell Shop

 4. Do Pauliny: Panel administracyjny sklepu jest naprawde łatwy wiec szybko sie nauczysz. Co do własnych projektów to mozna ale wiąze sie z wiekszymi ksoztami. ogólnie polecam platformę

  Odpowiedz
 5. Skrypt sklepu wygląda nieźle, ale ja się trochę zawiodłem na nich bo jak pojawia się problem to bardzo ciężko się do nich dodzwonić…szkoda w sumie bo fajnie się to wszytsko prezentuje i jak już się uda zglosic problem to szybko go rozwiązują, ale dodzwonienie się tam to katora.

  Odpowiedz
 6. A ile się za to płaci w ogole? Bo ja korzystam teraz z darmowego systemu, ale nie jestem zadowolony i chętnie dowiem się jak wyglądają opłaty na takich jak iai-shop

  Odpowiedz
 7. To musisz sobie wejść na stronę i to zobaczyć, generalnie jak dla mnie bezsensowna jest ta opłata za otwarcie sklepu, jednorazowo płaci się 600zł prawie i według mnie to naciągfanie. Dalej jest już lepiej. Najtanszy zestaw szablonów jest tak naprawdę bezpłatny, a abonamenty zaczynają się od 139zł, ale jest ich sporo więcej musisz sam sobie wybrać.

  Odpowiedz
 8. to 6 stowek to się placoi za pierwszy sklep, kolejne już po 99zł, nie wiem czy to tak drogo, ja kiedyś korzystałem z portalu, gdzie było dużo więcej na start…

  Odpowiedz
 9. Według mojej oceny iai ma jeden z najmniej przystępnych paneli administracyjnych. Po miesiącu codziennego klikania idzie się przyzwyczaić ale na pewno nie jest to rzecz prosta i przyjemna. Bardziej przypomina mi to wielkie biznesowe projekty, nakierowane na maksymalizacje funkcji a już niekoniecznie funkcjonalności i UI. Na stronie proponują wersję demo, którą można przetestować i przekonać się, czy ten interfejs jest dla danego użytkownika przyjazny.

  Odpowiedz
 10. iai potraktowali mnie bardzo nieprofesjonalnie i z góry . Mam na myśli dział obsługi komunikatów ze strony klienta . Przykro to stwierdzić ale Firma która uważa się za nie wiem kogo . Zamiast służyć klientowi który płaci słone pieniądze. Zalecam żeby lepiej kontrolowali swoich specjalistów którzy odpowiadają na zapytania klientów . I wysyłali prośby o ocenę za każdym razem gdy taki specjalista spróbuję się wysilić pomóc .

  Odpowiedz
 11. Nie polecam. Mało przyjazny dla użytkowników panel administracyjny. Na plus dużo funkcji – najważniejsze działają (jest wiele nie działających lub niepotrzebnych bajerów). System idealny dla dużych firm, których stać na dodatkowego pracownika do obsługi systemu.

  Odpowiedz

Przejdź do strony IdoSell Shop

Dodaj komentarz