Bitrix24 – czy sprawdzi się w Twojej firmie? Opinie i doświadczenia

Automatyzacja najważniejszych procesów biznesowych, usprawnienie realizacji kluczowych projektów i podniesienie wydajności pracy przy jednoczesnym obniżeniu związanych z nią kosztów. Czy hasła te brzmią Ci znajomo? Tak, od wielu lat są to główne cele każdego przedsiębiorcy, których znaczenie wzrosło szczególnie teraz, w okresie, gdy przedsiębiorstwa muszą podnosić się po pandemii.

Ich osiągnięcie jest możliwie przede wszystkim dzięki wykorzystaniu nowoczesnych systemów informatycznych CRM. Na rynku dostępnych jest wiele ich rodzajów, do których zalicza się m.in. narzędzia Britix24. Czym są, do czego służą i czy warto z nich korzystać?

Britix24 – co to jest?

źródło – https://www.bitrix24.pl/

W ogromnym skrócie można napisać, że Britix24 to rozbudowany system łączący w sobie wiele narzędzi do zarządzania online w zasadzie każdą firmą, niezależnie od branży, w jakiej działa. Jest to więc nic innego, jak znana wielu przedsiębiorcom platforma CRM. Na rynku jest ich wiele, a więc czym miałaby się wyróżniać ta konkretna?

Przede wszystkim warto podkreślić, że na chwilę obecną korzysta z niej już ponad 9 milionów przedsiębiorstw z całego świata. Samo to mówi wiele o tym systemie informatycznym, gdyż ogromna popularność nie bierze się znikąd. Odpowiedzialna za jego dystrybucję firma chwali się jego skalowalnością. Oprogramowanie ma formę modułową, a więc poszczególne elementy systemu można usuwać lub dodawać, dopasowując całość do konkretnych potrzeb. Co ważne, jak podkreśla jego właściciel, każdy z modułów można w szeroki zakresie konfigurować.

Platforma CRM Britix24 ma odpowiadać m.in. za usprawnienie wewnętrznej komunikacji w firmie, ułatwienie zarządzania zadaniami i pracą osób zatrudnionych, obsługę działu kadr i wiele więcej. Co ważne, podstawowy pakiet narzędzi jest dostępny dla każdego całkowicie za darmo – należy tylko zarejestrować swoje konto. Dla przedsiębiorców prowadzących większe biznesy przygotowanych jest kilka płatnych, ale bardziej rozbudowanych pakietów z tym oprogramowaniem.

Jakie moduły dostępne są w tym systemie CRM?

źródło – https://www.bitrix24.pl/

Tak jak wspominaliśmy, twórcy platformy Britix24 chwalą się jej modułową budową. To dzięki temu każdy przedsiębiorca teoretycznie ma możliwość dopasowania oprogramowania do własnych potrzeb. Czy faktycznie tak jest? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Pośród dostępnych w ofercie modułów należy wymienić m.in. narzędzia:

 • intranetu, czyli do wewnętrznej komunikacji firmowej,
 • związane z zarządzaniem zadaniami i projektami,
 • do obsługi dokumentów,
 • telefonii oraz poczty elektronicznej,
 • dla działu HR,
 • do zarządzania sprzedażą.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze przestrzeń dyskowa w chmurze, dostępna nawet w darmowej wersji systemu, choć o mocno ograniczonej pojemności. Im droższy pakiet, tym więcej miejsca na dysku.

Britix24 chwali się również szerokim wyborem narzędzi przeznaczonych na urządzenia mobilne. Obecnie są one bardzo przydatne, gdyż pozwalają przedsiębiorcy zarządzać podstawowymi procesami w firmie z praktycznie każdego miejsca na świecie.

Britix24 – ile to wszystko kosztuje?

źródło – https://www.bitrix24.pl/

Platforma CRM w wersji podstawowej jest oferowana zupełnie za darmo. W tym pakiecie dostępne są wszystkie najważniejsze narzędzia, 5 GB przestrzeni na dane w chmurze oraz kreator stron. Niestety nie można tutaj liczyć m.in. na wsparcie techniczne czy zaawansowane narzędzia do obsługi sprzedaży.

Wszystko zmienia się w pakietach płatnych, pośród których klienci mają do wyboru:

 • Basic za 199 zł miesięcznie – dodaje obsługę sklepów online, a dysk rośnie do 24 GB,
 • Standard w cenie 349 zł miesięcznie – w stosunku do pakietu Basic dochodzi obsługa marketingu i dokumentów w formie online, a przestrzeń dyskowa wzrasta do 100 GB,
 • Professional za 699 zł miesięcznie – najwyższy pakiet, który dodaje jeszcze obsługę sprzedaży, zarządzanie procesami biznesowymi oraz działem HR, miejsce na dysku wzrasta do 1 TB.

Co ważne, wszystkie 3 powyższe, płatne pakiety mają pełne wsparcie techniczne dystrybutora platformy CRM. Oczywiście należy podkreślić, że wyżej wypisane ceny są bazowe. Firma dość często organizuje czasowe promocje, w ramach których pojawiają się ciekawe rabaty na abonamenty.

Dlaczego warto korzystać z systemów CRM?

Niewątpliwie systemy CRM znacząco ułatwiają prowadzenie biznesu. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiele procesów biznesowych jest automatyzowanych. Oszczędza to czas i pieniądze, a do tego sprawia, że pracownicy firmy mogą zająć się innymi, ważniejszymi obowiązkami.

schemat crm

Niezwykle ważne jest również usprawnienie komunikacji wewnętrznej, w tym obiegu dokumentów. Umożliwia to stałe podnoszenie jakości usług świadczonych klientom, co przyczynia się do poprawy wizerunku przedsiębiorstwa oraz zwiększenia zysków.

Naturalnie korzyści jest dużo więcej i zależą one od możliwości konkretnego oprogramowania CRM. Tutaj ujawnia się dość ważna zaleta narzędzi Brixit24 – w wersji podstawowe są one całkowicie bezpłatne. Oznacza to, że można z powodzeniem zainstalować sobie platformę i na spokojnie przetestować jej możliwości. Jeśli oprogramowanie sprosta oczekiwaniom, w każdej chwili można zdecydować się na abonament, przechodząc do jego wyższej, bardziej rozbudowanej wersji.

Brixit24 to również ciekawy program partnerski

Omawiając tę platformę CRM warto wspomnieć o jeszcze jednej ciekawej usłudze, jaką oferuje Brixit24. Firma prowadzi bowiem całkiem interesujący program partnerski. Na czym to polega? Podjęcie współpracy może zapewnić przedsiębiorcy dodatkowe źródło dochodu.

Partnerstwo dotyczy bowiem promowania sprzedaży platformy. Każdy zarejestrowany partner może reklamować ofertę firmy, pozyskując tym samym klientów. Zarobki wydają się bardzo ciekawe. Firma proponuje bowiem do 50% prowizji od każdego wykupionego abonamentu. Do tego może to być nawet 100% prowizji w przypadku zamówionych usług dodatkowych.

To, jakie dokładnie będą prowizje, zależy od aktualnego statusu partnerstwa w serwisie. Co warto dodać, Brixit wyposaża swoich partnerów w podstawowe narzędzia marketingowe, ułatwiające start związany z promocją produktów oraz usług.

Czy warto korzystać z tego systemu CRM?

Decyzję związaną z użytkowaniem tego systemu CRM każdy przedsiębiorca musi oczywiście podjąć samodzielnie i z pełną świadomością. Należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, co w firmie działa nieprawidłowo i wymaga usprawnienia oraz jakie procesy biznesowe są realizowane.

Jeśli szukasz oprogramowania automatyzującego wiele z nich, Brixit24 z pewnością wydaje się ciekawą opcją, którą możesz przetestować zupełnie za darmo.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 4]

Bitrix24.pl - opinie z forum:

 1. kingu$ pisze:

  mam pytanie, czy w razie potrzeby są problemy z migracją z wyższego do niższego abonamentu?

 2. cymbelin pisze:

  orientuje się ktoś jakie rozwiązania związane z bezpieczeństwem danych stosowane są na tej platformie? Z góry dzięki za odpowiedzi, bo nie mogę znaleźć takich informacji.

 3. aspirant2 pisze:

  Jak wygląda kwestia tych abonamentów, nie ma tam jakiejś umowy? Tak długo, jak płacę to po prostu mam dostęp do systemu CRM?

 4. a.protasewicz pisze:

  korzysta ktoś może z tej platformy? Dajcie znać, jakie macie doświadczenia z nią.

 5. KasiaW pisze:

  Bitrix jest rosyjską firmą założoną przez gościa ze zmilitaryzowanego obwodu kaliningradzkiego przechowywującą dane tysięcy firm na rosyjskich serwerach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *