Cal.pl – popularna firma oferująca hosting. Czy warta spróbowania?

[Głosów: 24   Average: 2.5/5]

Cal.pl jest serwisem oferującym usługi hostingowe. Właścicielem portalu jest firma INFO-CAL, która prowadzi działalność od 1994 roku.. Siedziba firmy znajduje się w Biedrusku. Z usług serwisu korzysta 30 tysięcy użytkowników. Serwerownia, z której korzysta Cal.pl to Data Center, która znajduje się w Niemczech.

Pamięć RAM procesorów serwerów wynosi 8 GB. Serwis swoje usługi kieruje zarówno do osób prowadzących działalność gospodarczą, jak również do większych firm. Platforma oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług hostingowych.  Jedną z wielu jest możliwość zarejestrowania domeny internetowej. Z dziedziny hostingu serwis oferuje hosting www, hosting reseller oraz serwery wirtualne VPS.

W przypadku hostingu www użytkownik ma do wyboru cztery możliwości: Ace (najmniejsza pojemność serwera), Ace Pro, Ace Extra oraz Ace Turbo ( największa pojemność serwera). Hosting Reseller przeznaczony jest dla osób, które posiadają dużą ilość stron, czy domen oraz dla osób zamierzających prowadzić firmę hostingową.

W tym przypadku calsą trzy opcje: Reseller Mini( najmniejsza pojemność serwera i transferu danych), Reseller Midi oraz Reseller Maxi (największa pojemność serwera i transferu danych).  Ponadto platforma ma w swojej ofercie serwer CloudServer, czyli serwer o parametrach wybranych przez użytkownika oraz kreator do tworzenia stron i sklepów internetowych.

Cal.pl - opinie użytkowników:

  • Bardzo dobry i szybki kontakt z pomocą przez maila. To fakt duży plus.

   Szkoda, że nie publikujecie Państwo opinii z ostatniego roku. Co to, reklama?

   Odpowiedz
 1. Działa, ale… Dostaję maila, ze mam fakturę do zapłaty, której nie mogę znaleźć. O fakturę VAT po uiszczeniu płatności w ostatniej niemal chwili muszę się dopraszać w dziale Pomocy. Kolejnej faktury proforma nie widzę, choć powinienem. Najbardziej niebezpieczne jest stosowanie najtańszych zabezpieczeń przez Cal.pl do transakcji finansowych. Jeśli ktoś myśli, że na certyfikacie SSL Express podam dane do karty kredytowej, to jest w błędzie. Właściciel oferował certyfikaty Nortona, gdy wiadomo było, iż pnie będą za moment akceptowane przez Chrome i Firefoxa.
  Nie zdziwił bym się bardzo, gdyby firma znikła nagle z numerami kart kredytowych klientów. Usługi, wbrew pozorom, nie są takie tanie i to jest plus, dzięki któremu nie przeniosłem konta gdzie indziej.

  Odpowiedz
 2. Mam u nich hosting i jestem zadowolony. Nigdy nie podnieśli cen. Miałem pewien problem ze stroną, ale pomogli mi to rozwiązać.

  Odpowiedz

Przejdź do strony Cal.pl

Dodaj komentarz