wFirma – księgowość i FV on-line. Czy to się opłaca?

[Głosów: 30   Average: 2.3/5]

wFirma oferuje księgowość internetową oraz niezbędne mechanizmy do prowadzenia przedsiębiorstwa. Serwis został stworzony przez firmę Media IT, która działa na rynku od 2006 roku. Od dwóch lat platformą zarządza wfirma.pl. Portal swoje usługi kieruje do osób prowadzących działalność gospodarczą, jak również do przedsiębiorstw.

Serwis oferuje szeroki wachlarz usług, które pomagają w prowadzaniu działalności. Jedną z takich usług jest księgowość internetowa, która ułatwia prowadzenie księgowości. Dzięki temu narzędziu można prowadzić ewidencję podatkową. Użytkownik może także skorzystać z programu do fakturowania. Za pomocą tego sytemu można wystawiać faktury VAT (w 5 językach obcych.

Faktury można wystawiać zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej. Ponadto program umożliwia bieżące sprawdzanie płatności oraz należnych odsetek. Kolejnym narzędziem przygotowanym dla użytkownika jest system kadry i płace, który pomaga w tworzeniu umów z pracownikami, rozliczaniu z ZUS, tworzeniu deklaracji ubezpieczeniowych i podatkowych oraz monitorowaniu czasu pracy, czy terminów badań.

Ponadto klient możwfirmae skorzystać z aplikacji CRM, która ułatwia gromadzenie wszelkich informacji o klientach. Platforma ma w swojej ofercie także wykonywanie analiz i raportów dotyczących min. podatków, poziomu sprzedaży, czy też stanu finansowego firmy. Istnieje możliwość darmowego testowania oferowanych produktów przez okres 30 dni.

Do księgowości i faktur polecamy też inFakt. Zobacz

wFirma - opinie użytkowników:

  • Witam, ja używałem cały 2012 pełną wersję. Generalnie nie korzystałem ze wszystkich modułów w pełni, ale lubię mieć pod ręką możliwości by w każdym momencie skorzystać.
   Mam oprócz tego księgową, która weryfikuje mi dokumenty z tym co wprowadzę sam do systemu. To co jest dla mnie najfajniejsze, to możliwość kontroli nad Vatem. Jeśli wprowadzasz dane na bieżącą, to wiesz jaki vat Ciebie czeka lub dochodowy. Do tego integracja z postivo. Wszelkie udogodnienia związane z przesyłaniem dokumentów do kontrahentów.
   Ogólnie mają działalność 1-5 osobową możesz spokojnie ogarnąć temat samodzielnie + czasem wujek Google.

   Odpowiedz
  • Używam od pół roku – sprawdza się bardzo dobrze. Polecam też ze względu na obsługę – na każde pytanie jakie zdarzyło mi się zadać otrzymałam szybko wyczerpującą odpowiedź – udało mi się bezboleśnie przebrnąć przez początku działalności gospodarczej.

   Odpowiedz
  • mi się opłaca bo zamiast jak wcześniej płacić kosmiczne pieniądze do księgowego płacę teraz jakieś grosze za pakiet chyba nawet dużo bardziej rozbudowany niż potrzbuje

   Odpowiedz
 1. jestem ich klientem od kilku miesiecy no i współpracuje mi sie całkiem dobrzez nimi. Latwiej odnaleźć mozna sie w tych wszystkich procedurach i przepisach. Co do fakturowania to tez jest w miare dobrze.

  Odpowiedz
 2. Naprawde mozna wystawiac faktury w 5 jezykach czy to mija sie z prawdą;p? a w ogole korzysta ktos z wFirmy kto nie zna sie na rachunkowosci i finansach czy tylko ja sie porywam z motyką na słonce;p? słyszałem ze program do fakturowania sie lubi zacinac prawda to? a i czy korzystał ktos z aplikacji CRM, przydatna jest?

  Odpowiedz
 3. Uzywam wfirma.pl od roku, jestem bardzo zadowolona, faktury sa faktycznie w kilku językach (aż sprawdziła, obecnie to 7). CRM jest bardzo podstawowy, ale mi w zupełności wystarcza przy zarządzaniu relacjami z klientem(małe przedsiębiorstwo).
  Jak zaczynałam, to byłm zielona, ale wiadomo, jest to spora oszczędnośc zwłaszcza dla nowej firmy. Zawsze możesz zapytać o coś na supporcie albo znaleźć odpowiedz na forum, na pomocy, na faq.
  Ja sobie jakoś radzę, miałam jedną kontrolę i wszystko było ok.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. a ja mam pytanie czy prowadził ktos z ich pomoca ksiegowosć kto nie bardzo sie na tym zna? mam zamiar sam zająć się ksiegowosćią tylko nie wiem czy dam rade. Szkoda mi kaszy na zatrudnianie innych osob

  Odpowiedz
 5. Doskonałe narzędzie. Rozbudowane dostatecznie mocno aby poprowadzić dużą firmę i trzymać wszystko w jednym miejscu. Odpowiednio przejrzyste aby pracowac szybko i sprawnie.

  Polecam.

  Odpowiedz
 6. Ja korzystam z wfirma.pl od ponad roku i widzę spore oszczędności. wcześniej miałam księgowego i sporo zmarnowanego czasu i pieniędzy . Czasu traciłam sporo na dojazdy do niego z papierkami i czekaniem na info jakie przelewy wysyłać natomiast pieniążki płaciłam dwa razy większe za jego usługi niz płace teraz więc oszczędności oczywiste. Jeśli jednak ktoś nie czuje się na siłach aby sam się tym zająć to może faktycznie powinien najpierw przetestować te narzędzia. Chyba większość oferuje darmowe okresy na test a na pewno wfirma więc zanim się ostatecznie ktoś zdecyduje niech sprawdzi.

  Odpowiedz
 7. Jeżeli ktoś się zastanawia nad tym programem to musi wiedzieć że problem pojawi się gdy trzeba będzie wysłać jpek i deklaracje VAT, bo program sprzedają a gdy przyjdzie do wysyłki dokumentow to owszem jest taka możliwość ale jeżeli kupisz sobie podpis kwalifikowany za około 200-300zł albo zlecisz podpisanie im wysyłki oczywiście za opłatą (10zł/ miesiąc) i złożeniem upoważnienia dla nich w us, cwaniaki nie dali możliwości wysyłki poprzez podpis niekwalifikowany czyli za darmo żeby to zrobić samemu o czym wcześniej nie ma żadnych informacji – dla mnie to jest po prostu oszustwo bo płacisz na rok 200zl a i tak dodatkowo musisz im dopłacić 120zł na rok (po 10zł miesięcznie za wysyłkę dokumentów do urzędu). Już nigdy nie skorzystam!!!!!!

  Odpowiedz
 8. Najpierw plusy:
  – przejrzysty interfejs,
  – bardzo szybkie odpowiedzi na pytania dotyczące funkcji serwisu,
  Minusów niestety znacznie więcej:
  – brak sensownych odpowiedzi dotyczących księgowania (‘proszę spytać swojego księgowego’),
  – brak opcji rozliczeń pracowników obcokrajowców, nierezydentów – przy umowach zlecenie,
  – brak formularzy do eZUS (np. Z-3),
  – brak połączenia z eZUS do importu zwolnień,
  – druki i formularze PIT/ZUS/VAT pojawiają się z opóźnieniem, tak by kupić kolejny okres.
  – politykę wzrostu kosztów o 100% rocznie – w roku 2018 koszt obsługi to około 250zł/rok, w 2019 już 500/rok, to w 2020 jest to 1000 zł/rok. Za rok pewnie znów podwyżka jw. Z danych KRS wynika że firma szykuje się do sprzedaży (podniesiono kapitał z 60tyś do 1.2mln – ale wniesiony aportem ???? ), więc obecnie wg mnie jest to maksymalizacja zysków by się korzystnie sprzedać. A co zrobi nowy właściciel – nobody knows.

  I dalej już opis wolnej amerykanki w wykonaniu wFirmy, i ucieczki przed ewentualnymi skargami/procesami oraz możliwością dowolnego zmieniania warunków w trakcie trwania kontaktu z klientem:
  – brak możliwości zadawania pytań mailem, zaś dialogu w systemie nie można w żaden sposób wyeksportować/wydrukować/zapisać. Tak by nie było żadnego dowodu w razie problemów.
  – WFirma nie ma oficjalnego cennika – co innego pojawia się po wejściu na stronę, co innego w serwisie [kwoty], co innego na fakturze [treść dowolna, np pozycja brzmi – „abonament 12 miesięcy” – ale poniżej jest wyjaśnienie że to obejmuje okres 11.7 miesiąca]. W efekcie w dowolnym momencie w ciągu roku mogą dodać kolejne koszty – np. wpisując że w ramach wykupionego pakietu są obecnie tylko 2 faktury sprzedaży, a kolejna to np. 5 zł.
  – brak możliwości wpłaty opłat na konto firmy (mimo takiego wymogu w Regulaminie) – wpłaty [wszystkie] są dokonywane przez pośrednika.
  – na wszystkie pytania dotyczące tych kwestii – odpowiedzi wymijające.

  Ja uciekłem 🙂

  Odpowiedz
 9. Moim zdaniem opłaca się nadal. Żadna księgowość takiej jakości nie ma takiej ceny. Korzystam, korzystałem i na pewno jeszcze przez długi czas będę korzystał. Pomoc, wsparcie i łatwość prowadzenia księgowości jak najbardziej mnie do tego przekonują. Firma ma ode mnie dobrą ocenę.

  Odpowiedz
 10. WFirma sprawdzi się zarówno do mniejszego, jak i do większego biznesu. Mąż prowadzi większą firmę razem z magazynem i z niej korzysta, a ja prowadzę mały sklep internetowy i również wFirmę wybrałam. Nie mamy żadnych uwag, bo z księgowości korzysta się sprawnie, w każdym możliwym miejscu i ma się dostęp zawsze do wszystkich dokumentów.

  Odpowiedz
 11. Zdecydowanie nie polecam. Korzystałam z programu rok, a potem pojawiły się problemy z przedłużeniem, system kieruje na pakiety wyższe i jedno omyłkowe kliknięcie w pakiet z dodatkowymi opcjami nie pozwala cofnąć się do pakietu pierwotnego (samego fakturowania). Pomimo wielokrotnych prób kontaktu z wfirma nie umożliwiono mi zakupu samego pakietu do Fakturowania. Jest to możliwe, ale zakładając konto od nowa! Oczywiście możliwość kontaktu tylko korespondencyjnie, nie ma możliwości telefonicznego kontaktu z firmą. Dużą wadą programu jest brak możliwości eksportu danych do Symfonii.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz