Skąd wziąć pieniadze na założenie firmy? Nasze propozycje

Gdy już ma się opracowany pomysł na własny biznes potrzebuje się środków finansowych, żeby ten pomysł urzeczywistnić. Wiele osób twierdzi, że nie założy własnej firmy, bo nie ma na to pieniędzy. Okazuje się jednak, że wbrew pozorom nie jest to taki straszny problem. Początkujący przedsiębiorca może skorzystać z kilku sposobów sfinansowania swojej działalności. Pierwsza opcja to pożyczenie pieniędzy po prostu od rodziny lub znajomych. Okazuje się, że w ten sposób powstaje najwięcej firm. Niestety przeważnie w ten sposób można pożyczyć niewielkie sumy.

Druga opcja to otrzymanie dotacji. Można ubiegać się o dotację z Urzędu Pracy lub Unii Europejskiej. Dotację z Urzędu Pracy mogą dostać osoby, które są zarejestrowane, jako bezrobotne i do tej pory nie prowadziły własnego biznesu. Podstawą ubiegania się o środki jest biznesplan.

Ubieganie się o dotację unijną jest trochę bardziej skomplikowane, ale można otrzymać więcej środków. Z dotacji unijnej można otrzymać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Są różne działania, z których można ubiegać się o dotację. Wybór działania zależy od tego czy pomysł jest innowacyjny, w jakim wieku jest osoba, która chce ubiegać się o dotację, jakiej płci, czy jest bezrobotna itd.

Jeżeli nie otrzyma się dotacji nie ma, co się załamywać. Są jeszcze inne opcje. Można poszukać inwestora, który zainwestuje w wasz biznes. Jest sporo inwestorów, którzy chętnie inwestują w dobrze rokujące pomysły. Zawsze można wziąć też kredyt na rozpoczęcie działalności. Są banki, które przyznają kredyt na założenie firmy. Oczywiście nie jest tak łatwo uzyskać kredyt. Trzeba mieć dobry biznesplan i pokazać bankowi, że pomysł jest dobry i firma przetrwa na rynku.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 3]