wFirma – księgowość i FV on-line. Czy to się opłaca?

wFirma oferuje księgowość internetową oraz niezbędne mechanizmy do prowadzenia przedsiębiorstwa. Serwis został stworzony przez firmę Media IT, która działa na rynku od 2006 roku. Od dwóch lat platformą zarządza wfirma.pl. Portal swoje usługi kieruje do osób prowadzących działalność gospodarczą, jak również do przedsiębiorstw.

Serwis oferuje szeroki wachlarz usług, które pomagają w prowadzaniu działalności. Jedną z takich usług jest księgowość internetowa, która ułatwia prowadzenie księgowości. Dzięki temu narzędziu można prowadzić ewidencję podatkową. Użytkownik może także skorzystać z programu do fakturowania. Za pomocą tego sytemu można wystawiać faktury VAT (w 5 językach obcych.

Faktury można wystawiać zarówno w formie elektronicznej jak i papierowej. Ponadto program umożliwia bieżące sprawdzanie płatności oraz należnych odsetek. Kolejnym narzędziem przygotowanym dla użytkownika jest system kadry i płace, który pomaga w tworzeniu umów z pracownikami, rozliczaniu z ZUS, tworzeniu deklaracji ubezpieczeniowych i podatkowych oraz monitorowaniu czasu pracy, czy terminów badań.

Ponadto klient możwfirmae skorzystać z aplikacji CRM, która ułatwia gromadzenie wszelkich informacji o klientach. Platforma ma w swojej ofercie także wykonywanie analiz i raportów dotyczących min. podatków, poziomu sprzedaży, czy też stanu finansowego firmy. Istnieje możliwość darmowego testowania oferowanych produktów przez okres 30 dni.

Do księgowości i faktur polecamy też inFakt. Zobacz

wFirma - opinie użytkowników:

  • Witam, ja używałem cały 2012 pełną wersję. Generalnie nie korzystałem ze wszystkich modułów w pełni, ale lubię mieć pod ręką możliwości by w każdym momencie skorzystać.
   Mam oprócz tego księgową, która weryfikuje mi dokumenty z tym co wprowadzę sam do systemu. To co jest dla mnie najfajniejsze, to możliwość kontroli nad Vatem. Jeśli wprowadzasz dane na bieżącą, to wiesz jaki vat Ciebie czeka lub dochodowy. Do tego integracja z postivo. Wszelkie udogodnienia związane z przesyłaniem dokumentów do kontrahentów.
   Ogólnie mają działalność 1-5 osobową możesz spokojnie ogarnąć temat samodzielnie + czasem wujek Google.

  • Używam od pół roku – sprawdza się bardzo dobrze. Polecam też ze względu na obsługę – na każde pytanie jakie zdarzyło mi się zadać otrzymałam szybko wyczerpującą odpowiedź – udało mi się bezboleśnie przebrnąć przez początku działalności gospodarczej.

  • mi się opłaca bo zamiast jak wcześniej płacić kosmiczne pieniądze do księgowego płacę teraz jakieś grosze za pakiet chyba nawet dużo bardziej rozbudowany niż potrzbuje

 1. jestem ich klientem od kilku miesiecy no i współpracuje mi sie całkiem dobrzez nimi. Latwiej odnaleźć mozna sie w tych wszystkich procedurach i przepisach. Co do fakturowania to tez jest w miare dobrze.

 2. Naprawde mozna wystawiac faktury w 5 jezykach czy to mija sie z prawdą;p? a w ogole korzysta ktos z wFirmy kto nie zna sie na rachunkowosci i finansach czy tylko ja sie porywam z motyką na słonce;p? słyszałem ze program do fakturowania sie lubi zacinac prawda to? a i czy korzystał ktos z aplikacji CRM, przydatna jest?

 3. Uzywam wfirma.pl od roku, jestem bardzo zadowolona, faktury sa faktycznie w kilku językach (aż sprawdziła, obecnie to 7). CRM jest bardzo podstawowy, ale mi w zupełności wystarcza przy zarządzaniu relacjami z klientem(małe przedsiębiorstwo).
  Jak zaczynałam, to byłm zielona, ale wiadomo, jest to spora oszczędnośc zwłaszcza dla nowej firmy. Zawsze możesz zapytać o coś na supporcie albo znaleźć odpowiedz na forum, na pomocy, na faq.
  Ja sobie jakoś radzę, miałam jedną kontrolę i wszystko było ok.
  Pozdrawiam

 4. a ja mam pytanie czy prowadził ktos z ich pomoca ksiegowosć kto nie bardzo sie na tym zna? mam zamiar sam zająć się ksiegowosćią tylko nie wiem czy dam rade. Szkoda mi kaszy na zatrudnianie innych osob

 5. Doskonałe narzędzie. Rozbudowane dostatecznie mocno aby poprowadzić dużą firmę i trzymać wszystko w jednym miejscu. Odpowiednio przejrzyste aby pracowac szybko i sprawnie.

  Polecam.

 6. Ja korzystam z wfirma.pl od ponad roku i widzę spore oszczędności. wcześniej miałam księgowego i sporo zmarnowanego czasu i pieniędzy . Czasu traciłam sporo na dojazdy do niego z papierkami i czekaniem na info jakie przelewy wysyłać natomiast pieniążki płaciłam dwa razy większe za jego usługi niz płace teraz więc oszczędności oczywiste. Jeśli jednak ktoś nie czuje się na siłach aby sam się tym zająć to może faktycznie powinien najpierw przetestować te narzędzia. Chyba większość oferuje darmowe okresy na test a na pewno wfirma więc zanim się ostatecznie ktoś zdecyduje niech sprawdzi.

 7. Jeżeli ktoś się zastanawia nad tym programem to musi wiedzieć że problem pojawi się gdy trzeba będzie wysłać jpek i deklaracje VAT, bo program sprzedają a gdy przyjdzie do wysyłki dokumentow to owszem jest taka możliwość ale jeżeli kupisz sobie podpis kwalifikowany za około 200-300zł albo zlecisz podpisanie im wysyłki oczywiście za opłatą (10zł/ miesiąc) i złożeniem upoważnienia dla nich w us, cwaniaki nie dali możliwości wysyłki poprzez podpis niekwalifikowany czyli za darmo żeby to zrobić samemu o czym wcześniej nie ma żadnych informacji – dla mnie to jest po prostu oszustwo bo płacisz na rok 200zl a i tak dodatkowo musisz im dopłacić 120zł na rok (po 10zł miesięcznie za wysyłkę dokumentów do urzędu). Już nigdy nie skorzystam!!!!!!

Dodaj komentarz