CyberFolks (dawny Linuxpl.com) – czy warto skorzystać z jej usług?

[Głosów: 10   Average: 2.4/5]

Stabilność serwera, szerokie możliwości jego konfiguracji, odpowiednia pojemność dyskowa oraz brak limitów transferowych to tylko kilka z elementów, które należy brać pod uwagę przy poszukiwaniu dobrego pakietu hostingowego.

O ile małe, amatorskie strony możemy umieszczać nawet na najprostszych serwerach, tak w przypadku zakładania profesjonalnego sklepu internetowego czy dużego portalu trzeba już stawiać na rozwiązania dużo bardziej profesjonalne.

Z tego powodu przyjrzymy się dzisiaj ofercie firmy, która z jednej chwali wysoką jakość swoich serwerów, ale jednocześnie gwarantuje konkurencyjne ceny.

Jak prezentuje się podstawowa oferta firmy?

Choć marka.com zajmuje się również rejestracją domen, oferując do tego możliwość transferowania adresów internetowych, to jednak absolutną podstawę w ofercie stanowią pakiety hostingowe, serwery dedykowane i wirtualne oraz narzędzia ułatwiające tworzenie stron internetowych.

Co dokładnie znajduje się w tych usługach?

Konta hostingowe

Oferta hostingowa jest w tym przypadku bardzo szeroka, co ułatwia dopasowanie pakietu do indywidualnych potrzeb. Oprócz standardowych pakietów hostingowych, przeznaczonych przede wszystkim dla mniej wymagających stron, znajdziemy tutaj również pakiety:

 • biznes, przeznaczone dla przedsiębiorców szukających stabilnego miejsca na stronę;
 • SEO, dedykowane przede wszystkim osobom zajmującym się szeroko pojętym pozycjonowaniem stron;
 • SSD, czyli serwery pracujący na szybkich dyskach SSD o dużej wydajności pracy.

Serwery VPS

Dość szeroka jest również oferta serwerów VPS, które cieszą się coraz większą popularnością. Klienci mają tutaj do wyboru 3 podstawowe pakiety, różniące się od siebie ceną, wydajnością oraz przestrzenią dyskową i miesięcznym limitem danych.

Serwery dedykowane

Oferta serwerów dedykowanych przeznaczona jest już dla prawdziwych profesjonalistów. W tym przypadku Klient dostaje dostęp do własnego, osobnego serwera, nad którym ma w zasadzie pełną kontrolę. Serwery tego typu można w przypadku tej firmy dość elastycznie dopasowywać parametrami do własnych potrzeb.

Certyfikacja SSL

Certyfikaty SSl zawsze w cenie!

Usługa ta dedykowana jest przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo osób wchodzących na stronę.

Dzięki certyfikatom SSL można skutecznie zabezpieczyć wrażliwe dane swoich klientów i jednocześnie zwiększyć wiarygodność swojej firmy, co pozytywnie wpłynie na wizerunek marki.

Kreatory stron www

Ostatnią z ważnych usług firmy jest narzędzie ułatwiające tworzenie stron internetowych, przede wszystkich sklepów internetowych.

Firma chwali się dużymi możliwościami skryptów, na których pracują sklepy oraz intuicyjnością obsługi narzędzia do tworzenia strony.

Brand oferuje również szereg usług dodatkowych, takich jak pozycjonowanie stron, narzędzia SEO czy specjalne usługi tworzenia kopii zapasowych najważniejszych danych.

Gdzie zlokalizowane są serwery?

Dla wielu osób podejmujących decyzję o skorzystaniu z usług serwera wirtualnego, dedykowanego czy po prostu z konta hostingowego, bardzo istotne jest naturalnie bezpieczeństwo.

Profesjonalna serwerownia

Jeśli serwery zlokalizowane są w odległych zakątkach świata to niestety, ale tego typu oferty nie wzbudzają zbyt dużego zaufania. Takie serwery trudno kontrolować, a ich awarie mogą być usuwane bardzo długi czas.

W przypadku opisywanej firmy tego problemu jednak nie ma. Większość serwerów firmy utrzymywana jest bowiem na terenie Niemiec oraz Holandii, a więc w efekcie nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo oraz o jakość świadczonych usług.

Przykładowe ceny

Na pewno bardzo mocno interesują Was teraz ceny oferowane przez firmę Cyber Folks, prawda? Cóż, trudno byłoby wymieniać wszystkie możliwe pakiety pod kątem ceny, ale postaramy się przedstawić kilka tych podstawowych, które na pewno ułatwią podjęcie decyzji o wyborze konkretnej usługi.

Najprostsze konta hostingowe, z przestrzenią dyskową 4GB, to koszt około 50zł na rok. Za najdroższe natomiast, mając aż 100GB przestrzeni dyskowej, zapłacimy niecałe 280zł rocznie.

W przypadku serwerów dedykowanych o wiele trudniej jest zaprezentować orientacyjne ceny, gdyż tę usługę w dużej mierze dopasowujemy do własnych potrzeb. Za najtańsze opcje zapłacimy jednak około 50 zł miesięcznie, a za najdroższe ponad 1000 zł.

Bardzo ciekawie prezentuje się natomiast oferta serwerów VPN. Podstawowa konfiguracja serwera z procesorem 2×1,4 GHZ, 1GB RAM, dyskiem 30GB oraz transferem miesięcznym 500GB to wydatek około 45 zł miesięcznie. Taniej wychodzi w przypadku wyboru płatności z góry za cały rok.

Opinie osób korzystających z usług

Choć firma na każdym kroku chwali się wysoką jakością swoich usług, to jednak dla większości osób najważniejsze są z pewnością opinie tych osób, które z usługami miały już do czynienia.

Pod tym kątem Cyber Folks wygląda bardzo dobrze. Rzadkie awarie, duża wydajność serwerów oraz przystępne ceny są najczęściej podkreślane w takich opiniach. Co ważne, wiele osób chwali sobie sprawność działania firmy w przypadku pojawienia się jakichkolwiek problemów z usługami.

Czy warto zamówić usługi od CyberFolks?

Każdy musi tak naprawdę sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy skorzystanie z oferty firmy jest godne uwagi. O ile osoby amatorsko zajmujące się tworzeniem stron internetowych nierzadko znajdą proste, zupełnie darmowe serwery, tak w przypadku stron profesjonalnych, szczególnie nastawionych na zarobek, warto wybierać solidne usługi.

CyberFolks.pl to o tyle ciekawy wybór, że firma oferuje dużo, jak na tę branże, pakietów dla serwerów i przede wszystkim często jest elastyczna przy dopasowywania parametrów do konkretnych potrzeb.

Cyberfolks - opinie z forum:

 1. Bardzo mnie intrygują możliwości tych serwerów dedykowanych? Na ile faktycznie duża jest kontrola nad tym serwerem i czy parametry podawane na stronie mają coś wspólnego z rzeczywistością? Nie ukrywam, cena jest bardzo atrakcyjna i jeśli to wszystko prawda, to chętnie bym skorzystał!

  Odpowiedz
 2. czy kiedy wykupi się pakiet hostingowy w Linuxpl.com to można bez większych problemów przekierować do nich domenę i podpiąć do strony z tego pakietu? Pytam zupełnie poważnie, spotkałem się już z firmą, która miała jakoś niedopracowaną tę opcję i nie szło podpiąć zewnętrznej domeny :/

  Odpowiedz
 3. Słuchajcie, ile tak mniej więcej kosztuje roczne utrzymanie serwera dedykowanego o takich przeciętnych możliwościach? Są tutaj jacyś eksperci???

  Odpowiedz
 4. kto korzystał kiedyś z tego narzędzia do tworzenia stron internetowych? Czy jest ono profesjonalne i można z jego pomoca zrobić jakąś ciekawą stronę???

  Odpowiedz

Dodaj komentarz