Futurehost – hosting klasy premium? Czy warto skorzystać? Wasze opinie

[Głosów: 4   Average: 3.8/5]

Doskonała wydajność, wysoki uptime, najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz profesjonalna obsługa klienta. To zdecydowanie najważniejsze elementy, którymi musi odznaczać się dobrej klasy hosting, idealnie dopasowany do potrzeb konkretnej strony internetowej. Znalezienie takiej firmy często jest problemem, gdyż trudno nam znaleźć w sieci rzetelne informacje upewniające nas, że dana oferta jest godna uwagi.

Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej firmie Futurehost, która zdaje się oferować coraz lepsze usługi na rynku, ciesząc się rosnącą popularnością. Czy oferta jest godna uwagi? Czy odpowiednie pakiety znajdą tam dla siebie zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści budujący ogromne portale internetowe? Zaraz to sprawdzimy.

Kilka słów o firmie

Strona główna. Źródło: https://futurehost.pl

Zaczniemy jednak od krótkiej historii firmy, która, jak dowiadujemy się z oficjalnych informacji, zawsze stawiała na najwyższą jakość obsługi klienta oraz dostarczenie profesjonalnych i kompleksowych usług. Marka jest tak naprawdę połączeniem dwóch oddzielnych branż, gdyż mamy tutaj firmę specjalizującą się typowo w serwerach oraz hostingach, a do tego firmę zajmującą się rejestracją i utrzymaniem domen internetowych.

To połączenie ewidentnie jest dowodem na to, że firma chce zapewniać usługi kompleksowe. Z historii i opisu marki możemy dowiedzieć się również, że stawia się tutaj wyłącznie na najnowocześniejsze technologie, a pakiety serwerowe czy hostingowe są tworzone w taki sposób, aby spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Do tego dochodzi dbałość o bezpieczeństwo. Firma zarzeka się, że doskonale chroni dane osobowe, a do tego stosuje nowoczesne rozwiązania chroniące dane trzymane na serwerach przez klientów.

Krótki opis oferty

Co w takim razie ciekawego znajdziemy w tej kompleksowej ofercie? Można ją w łatwy sposób podzielić na kilka elementów, do których zalicza się przede wszystkim:

 • pakiety hostingowe;
 • nowoczesne serwery dedykowane;
 • serwery reseller przygotowane do dalszej odsprzedaży;
 • rejestracja domen i certyfikacja SSL;
 • nowoczesne kreatory stron internetowych.

Wśród pakietów hostingowych mamy tutaj wyraźny rozdział na ofertę standardową, dedykowaną osobom prywatnym, jaki i pakiety stworzone z myślą o biznesie. Różnią się one między sobą ilością miejsca na dane czy limitami transferowymi, ale za to w żadnym przypadku nie jesteśmy ograniczani ilością kont FTP, baz danych MySQL czy subdomen i kont pocztowych. Wszystkie pakiety opierają się do tego o szybkie dyski SSD.

Serwery dedykowane to już oczywiście opcja dla specjalistów, ludzi chcących mieć pełną kontrolę nad maszyną i możliwość korzystania z ogromnych zasobów sprzętowych. Firma ma tutaj kilka opcji sprzętowych do wyboru, oczywiście w różnych cenach.

Bardzo ciekawe jest natomiast to, że w ofercie znajdziemy również serwery typu reseller. Jest to interesująca opcja dla tych osób, które chcą spróbować swoich sił w branży hostingów internetowych, sprzedając konta własnym klientom. W ramach tej usługi dostajemy po prostu serwer, który następnie możemy dzielić na osobne konta i legalnie sprzedawać dostęp do nich innym osobom.

Rejestracja domen i certyfikacja SSL w tym samym miejscu, w którym kupujemy serwer to rozwiązanie na pewno wygodne. Czy jednak jest tanie? Ocenę tego pozostawiamy już w Waszych rękach.

Ceny i promocje

Oferta hostingu. Źródło: https://futurehost.pl

Czas teraz przyjrzeć się ofertom cenowym, jakie znajdziemy w tym miejscu. Postanowiliśmy opisać kilka opcji cenowych dla najprostszych pakietów, które naszym zdaniem i tak nierzadko są dużo lepsze, niż najtańsze pakiety oferowane w innych miejscach. Jak prezentują się te ceny?

Hosting

W przypadku standardowego hostingu możemy mieć go już za 10 zł miesięcznie, dostając w pakiecie 10 GB na dane i miesięczny transfer do 100 GB. Ciekawostką jest to, że nawet w ramach najtańszego pakietu możemy otrzymać certyfikację SSL zaledwie za złotówkę.

W przypadku pakietów biznesowych najtańszy zaczyna się od 35 zł miesięcznie, ale obejmuje już aż 60 GB przestrzeni dyskowej i aż 600 GB transferu miesięcznego.

Serwery dedykowane

Domeny za 0 zł. Źródło: https://futurehost.pl

W tym przypadku firma oferuje tak naprawdę dwie opcje, za 399 zł oraz 499 zł miesięcznie. W przypadku tańszej opcji dostajemy serwer z procesorem Intel i3, 16 GB szybkiej pamięci RAM, 2 dyski HDD 1 TB każdy spięte w RAID, szybkie łącze oraz dowolny, wybrany system operacyjny. Naszym zdaniem to dobra cena, jak za takie parametry.

Warto wspomnieć o tym, że wszystkie usługi można za darmo testować przez 14 dni. Firma do tego dość często organizuje liczne promocje, szczególnie wtedy, gdy decydujemy się na skorzystanie z więcej niż jednej usługi. W takich przypadkach najczęściej połączenie usług jest dużo tańsze, niż gdybyśmy kupowali je osobno i płacili standardowe ceny.

Opinie?

Czy serwery są stabilne? Czy łatwo się nimi zarządza, a do tego czy oferowane przez firmę parametry wystarczają do sprawnego prowadzenia strony internetowej? No właśnie, trudno to ocenić tylko po opisach usługodawcy, dlatego nieco bliżej postanowiliśmy przyjrzeć się opiniom wystawianym przez klientów.

Futurehost – TYLKO dzisiaj 29.10.20 – oferta promocyjna -20% taniej. Kliknij

Dowiedzieliśmy się z nich przede wszystkim, że firma bardzo profesjonalnie podchodzi do kwestii obsługi klienta. Do tego szeroki wybór pakietów ułatwia ich dobranie do konkretnych potrzeb, a i przestoje serwerów są naprawdę rzadkością. Jeśli już zdarza się awaria, to jest ona szybko usuwana. Klienci potwierdzają również stosowanie porządnych rozwiązań zabezpieczających dane użytkowników.

Czy warto skorzystać?

Naszym zdaniem oferta firmy Futurehost prezentuje się bardzo atrakcyjnie, ale oczywiście nie mamy zamiaru nikogo na siłę zmuszać do korzystania z niej. Zachęcamy jednak do głębszego przejrzenia możliwości usługodawcy i chociaż do porównania cen oraz wydajności serwerów z konkurencją. Bardzo możliwe, że również dostrzeżecie spory potencjał drzemiący w tej ofercie.

Futurehost - opinie z forum:

 1. Ktoś zna się może na tych serwerach dedykowanych? Chcę przenieść sklep internetowy notujący naprawdę mnóstwo unikalnych odwiedzin dziennie i zastanawiam się, czy ten tańszy serwer dedykowany z tej oferty podoła?

  Odpowiedz
 2. gdzie jest jakiś kontakt telefoniczny do obsługi klienta??? Proszę o informacje bo muszę się skontaktować i spróbować się dogadać w sprawie indywidualnego pakietu biznesowego. Z góry dzięki za info.

  Odpowiedz
 3. są tutaj osoby korzystające z tych pakietów hostingowych? Dajce znać jak prezentuje się uptime i jakie są transfery przy wrzycaniu danych przez ftpa.

  Odpowiedz
 4. Futurehost – TYLKO dzisiaj 29.10.20 -20% taniej. Kliknij

Dodaj komentarz