dHosting z nową usługą Elastycznego Web Hostingu – czy warto skorzystać? Wasze opinie

Osoby poszukujące usług hostingowych na pewno liczą na to, że dostępne do wyboru pakiety będą przede wszystkim elastyczne, a więc da się je dopasować do konkretnych potrzeb, a i dodatkowo cena będzie na w miarę przystępnym poziomie, aby po prostu nie płacić za rzeczy, z których zwyczajnie nie korzystamy.

Takimi właśnie możliwościami chwali się firma dHosting.pl, która istniejąc na rynku od dobrych 14 lat stworzyła dość ciekawą usługę. Na czym ona polega?

Tytułem wstępu …

W większości przypadków oferty hostingowe to swoiste pakiety, bardzo poważnie ograniczone z góry swoimi właściwościami. Dostajemy więc chociażby konkretny limit dla przestrzeni dyskowej, wykorzystania zasobów serwera czy na przykład zużycia transferu.

W przypadku firmy dHosting mamy jednak do czynienia z usługą, która  sprawia, że konto hostingowe niejako samodzielnie dopasowuje się do naszych potrzeb, zależnie od tego jak w danym momencie jest wykorzystywane.

Firma bardzo chwali się wysoką sprawnością swoich serwerów, a jako dodatkową usługę oferuje także rejestrację większości popularnych domen za przystępne pieniądze. Czym jednak jest usługa elastycznego hostingu?

Elastyczny Web Hosting – rozwiązanie dla każdego?

Strona główna dHosting. Źródło: http://dhosting.pl

Na stronie dHosting.pl znajdziemy sporo informacji o wprowadzeniu usługi elastycznego hostingu dla stron internetowych, który to ma być efektem wielu lat doświadczeń i obserwacji potrzeb Klientów. Usługa polega na tym, że sam hosting uruchomiony jest częściowo w chmurze obliczeniowej.

Takie rozwiązanie ma sprawiać, że konto hostingowe będzie w stanie na bieżąco zmieniać swoją konfigurację. Firma gwarantuje, że każdy wzrost zapotrzebowania serwisu internetowego na zasoby będzie wiązał się z adekwatnym wzrostem możliwości samego hostingu.

Zwiększa się nie tylko wielkość przestrzeni dyskowej, ale także szybkość procesora, ilość pamięci operacyjnej czy przepustowość danych.

dHosting.pl oferuje swoje rozwiązanie w formie opłaty abonamentowej, z pewnymi parametrami maksymalnymi, które w razie potrzeby są dynamicznie podnoszone, a każde zużycie dodatkowych zasobów jest rozliczane godzinowo.

Ceny hostingu i domen

Firma reklamuje się przede wszystkim jako dostawca elastycznych rozwiązań hostingowych, ale także i tanich. Podstawowy abonament roczny za elastyczny hosting wynosi 200zł i obejmuje 50GB przestrzeni dyskowej, 1GHz procesora oraz 1GB pamięci operacyjne RAM.

Każde podniesienie tych parametrów to dodatkowa opłata godzinowa, której wysokość zależy od stopnia wykorzystania zasobów serwera. Wysokość opłat za domeny zależna jest tutaj od rozszerzenia. Nie są to jednak opłaty wysokie – stawki są podobne do średnich rynkowych.

Stabilny uptime

Połączenie usługi hostingowej z chmurą obliczeniową sprawiło, że usługa ma także gwarantowany bardzo wysoki uptime. Chmura danych ogranicza ryzyko awarii serwera, a w razie jej wystąpienia następuje natychmiastowe przełączenie na inny serwer.

Usługi dodatkowe i promocje

dHosting.pl skupia się obecnie przede wszystkim na sprzedaży elastycznego hostingu, ale oferuje także rejestrację wielu znanych domen, jako usługę dodatkową.

Możemy liczyć także na ciekawe promocje czasowe, chociażby obniżające cenę domen. Firma zajmuje się również certyfikatami SSL, udostępnia swój hosting do darmowych testów na 14 dni i posiada specjalne narzędzie, pozwalające mniej więcej wyliczyć koszty związane z utrzymaniem hostingu.

Podsumowując …

Elastyczność pakietu hostingowego oferowanego przez dHosting może sprawić, że usługa będzie dobra zarówno dla osób nie potrzebujących mocnego pakietu hostingowego, jak i dla właścicieli potężnych portali, których zapotrzebowanie na zasoby serwera czasem może rosnąć bardzo dynamicznie.

Click to rate this post!
[Total: 33 Average: 3.1]

dHosting - opinie z forum:

 1. artek pisze:

  czy w 2014 dalej sa tacy niezawodni jak byli jeszcze kiedys?? moze sie ktos wypowiedziec???

 2. palka pisze:

  suport trochę słabo u nicjh działa, ale idzie się z nimi dogadać. Co do cen i jakości usług to nie mam większych zastrzeżeń generalnie.

 3. niuda pisze:

  nawet jestem zadowolony, jest niedrogo to spodziewałem się czegos gorszego, ale w zasadzie miło się zaskoczyłem ich usługami.

 4. DHosting -10% taniej

 5. golonka pisze:

  Mam u nich postawiony niewielki sklep to nie powiem, zdarzają sięprzestoje, ale plusem jest to, ze bardzo szybko reagują na zgłoszenia i naprawiają, jak za taką cenę to wydaje mi się, ze nie ma co narzekać specjalnie.

 6. augustyniakkk pisze:

  Większych problemów nie miałem z tą firmą, hostingi jakoś tam sobie stoją, większych przestojów nie ma, jest sympatycznie, dobrze to działa, wiec mysle ze można smiało korzystać.

 7. Kamil pisze:

  Nie warto, ostatnio zaliczyli poważną awarię. Kilka godzin nie działało kompletnie nic. Lepiej wykupić inny hosting.

 8. Darek pisze:

  A jak wygląda awaryjność Dhostingu w roku 2018. Chcemy przenieść do nich sklep internetowy, ale nie możemy pozwolić sobie na awarię, a nawet przerwę przez 3 minuty.

  1. Jeff pisze:

   A czy jest jakikolwiek Hosting który oferuje 100% UP Time?

 9. Marcin pisze:

  w moim przypadku programista mi skopał skrypt, który powoduje jakieś nieoptymalne zapytania do bazy (nie znam się, szukam kogoś kto to naprawi) i skalowanie zasobów spoko się sprawdza bo już nie muszę płacić za zarządzanego vpsa. Pod względem oszczędności naprawdę polecam. Wydajność jest ok, z supportem miałem mało styczności

 10. Graasa pisze:

  Dhosting fajnie się sprawdza. Połączenie Litespeed + LSCache + Cloudflare, a do tego ładny panel i bardzo przyzwoity support tworzy świetne połączenie. Myślę, że warto przynajmniej przetestować, choć nie ma tu chyba drogi odwrotu – raz się skorzysta i love. 😉

 11. FilipZas pisze:

  Mają jedną usługę ale skalowanie zasobów się sprawdza i nawet generuje oszczędności w porwaniu do wydatków jakie miałem w poprzedniego hostingu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *