RWE – czy naprawdę warto skorzystać?

[Głosów: 1   Average: 5/5]
Strona RWE
Strona RWE

RWE Polska jest spółką, która zajmuje się dystrybucją energii elektrycznej na terenie Polski. Przedsiębiorstwo wchodzi w skład grupy RWE. Grupa zajmuje się wydobywaniem ropy, gazu, węgla oraz wytwarzaniem energii elektrycznej i jej dystrybucją.

Spółka prowadzi działalność głównie na terenie Europy. Jest jednym z głównych sprzedawców gazu w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz innych państwach na terenie Europy Środkowej i Wschodniej. Grupa RWE swoją działalność na terenie Polski rozpoczęła w 2002 roku poprzez zakup 85% akcji firmy Stoen od Skarbu Państwa za 1,5 miliarda złotych.

Pięć lat później zmieniono nazwę spółki na RWE Stoen, a rok później na nazwę RWE Polska. Jest to spółka akcyjna, która swoją siedzibę ma w Warszawie. Oprócz RWE Polska w skład Grupy wchodzą następujące spółki: RWE Stoen Operator, RWE Renewables Polska, Elektrociepłownia Będzin, RWE Dea Polska, RWE Polska Contracting oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. RWE Polska w swojej ofercie ma usługi dla gospodarstw domowych, mniejszych i większych firm.

W ofercie dla gospodarstw domowych są trzy taryfy. Pierwsza oferuje cały czas taką samą cenę energii elektrycznej. W przypadku drugiej są dwie stawki. Jedna jest dzienna, a druga nocna. Cena stawki dziennej jest wyższa w stosunku ceny stawki nocnej. Można również zdecydować się na produkt ryczałtowy.

Oferta dla małych przedsiębiorstw została poszerzona o strefową i budowlaną opcję. W przypadku strefowej stawka jest oddzielna dla godzin szczytu i godzin pozaszczytowych.

RWE - opinie z forum:

  1. dla mnie oferta była mało opłacalna bo nie zużywam dużo prądu, siostra jednak korzysta bo całe mieszkanie ma na prad, razem z ogrzewaniem i mowi ze kilkanaście złotych miesięcznie mniej płaci

    Odpowiedz
  2. Właściwie to mają dość atrakcyjną cenę prądu z której tylko nic nie kumma. Korzystam z oferty i mniej place, ale rachunki maja strasznie skomplikowane co uważam, ze minus. Na pewno jednak mam taniej,

    Odpowiedz
  3. nie skorzystalme z oferty bo w moim przypadku dużo nie zaoszczedzie, ale dla osob sporo korzystających z prądu faktycznie moz eto być opłacale

    Odpowiedz

Dodaj komentarz