Firmy.net – znany katalog firm. Czy warto?

[Głosów: 22   Average: 1.6/5]

Firmy.net jest serwisem gromadzącym oferty usług różnych przedsiębiorstw. Właścicielem portalu jest NNV AG, która powstała w Szwajcarii. Swoją działalność prowadzi na rynku europejskim. Polski oddział znajduje się w Olsztynie oraz Bielsko-Białej. Serwis swoje usługi kieruje głównie do MSP, czyli mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw.

W swojej bazie skupia ponad milion ofert przedsiębiorstw, które należą do prawie 1 500 różnych branż takich jak: np. budownictwo, motoryzacja, handel, gastronomia, rolnictwo, uroda, czy też transport.  Miesięcznie na portal zagląda 3, 5 miliona użytkowników. Portal oferuje swoim klientom możliwość skutecznej promocji i zdobycia klientów.

Wystarczy dodać sfirmynetwoją ofertę do katalogu. Klient do wyboru ma cztery pakiety. Pierwszy z nich jest darmowy. Umożliwia dodanie firmy do katalogu. Druga opcja to starter. Jest to trochę rozszerzona wersja m.in. użytkownik będzie mógł się kontaktować z klientami za pomocą formularza. Może stworzyć także prezentację swojej firmy oraz mapę dojazdu do siedziby.

W trzeciej opcji Business oferowana jest możliwość stworzenia firmowej strony www oraz jej pozycjonowanie. Ostatnia, najbardziej rozszerzona wersja to Business Gold. Pakiet umożliwia znalezienie się na szczycie listy katalogu oraz prezentacje firmy np. na portalu Money. Ponadto użytkownik może cały czas monitorować popularność firmy i strony gdyż ma dostęp do statystyk odwiedzin.

Firmy.net - opinie użytkowników:

 1. Majka ja miałem wczesniej druga opcje ( jest ok ale chcialem czzegos wiecej) a teraz mam business no i jest ok. Mogłem stworzyc strone. Poza tym pozycjonuja mi ją.

  Odpowiedz
 2. Mam salon spa ale klientów tak średnio dlatego zastanawiam sie nad tym jak go wypromowac? moi znajomi wlasnie w tym serwisie sie oglaszają i osobie chwalą tylko ze Oni mają wykupiony ten najdroższy pakiet a mi na niego szkoda kasy dlatego mam pytanie. Macie ten pakiet starter? Warto z niego korzystac? czy lepiej doplacic i zdecydowac sie na ten business? tego nadroższego nawet nie biore pod uwage;p a i ile czasu trwało zanim pojawili sie klienci?

  Odpowiedz
 3. tak jest jak nawet się nie chce nic pouzupełniać, mi tak Pani powiedziała- nieuzupełnienie – zero efektów – sama wyszukuje firmy na tym portalu i wchodze w płatne wersje a tam co ???? biało, nic – to nawet nie dzwonie

  Odpowiedz
 4. Mi tam dobrze. Bez problemu klienci mnie wyszukują i dzwonią. Na poczatku też myślałem, że nie ale zacząłem sam pytać skąd mają numer i się okazało, że spora ilość osób właśnie z firm do mnie dzowni (nie pamiętają strony ale mówią : z internetu (tylko tu mam zamieszczone ogłoszenie), a bo ma pan taką zieloną stronę ) albo po prostu mówią, że z firm. Nie narzekam

  Odpowiedz
 5. Ludzie zastanówcie się zanim coś napiszecie. Pierwszy raz spotkaliście się z umowami NA CZAS NIEOKREŚLONY? Niedawno zdecydowałem się na pakiet biznes i jak narazie jestem zadowolony, coś się ruszyło i po kilku tygodniach ludzie zaczęli się odzywać. Z tego co pamiętam przy zawieraniu umowy pracownik informował mnie, że umowa jest na czas nieokreślony zresztą sam już wcześniej zapytałem jak wygląda sprawa z wypowiedzeniem umowy, ponieważ przy ofercie współpracy, którą otrzymałem również była informacja o czasie nieokreślonym- po zawarciu umowy w wiadomości którą otrzymałem na maila również był zapis o nieokreślonym czasie. Pozdrawiam wszystkich i na przyszłość życzę większej uwagi przy zawieraniu wszelkiego rodzaju umów- nie tyczy się tylko firmy.net przecież tak działa większość większych firm w Polsce. Później ktoś szuka konkretnych informacji na temat danej firmy ale zamiast dowiedzieć się konkretnych rzeczy można czytać dziesiątki wiadomości i komentarzy na temat danej firmy tylko i wyłącznie przez to, że komuś z własnej winy(?) przedłużyła się umowa i wyżala się na forach dodając do tego inne rzeczy- najczęściej nieprawdziwe. Tak z drugiej strony patrząc jeśli chodzi o takie umowy plusem jest to, że usługi z roku na rok idą w górę- chodzi o branżę reklamową. Zawierając taką umowę na czas nieokreślony mam gwarancję ceny- a uwierzcie mi z ceny podstawowej pakietu można „urwać” kilka zł. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 6. Sprytna firma owszem ale w drugą stronę też ponieważ jeśli nie dopilnujesz terminu 7 dni przed końcem okresu rozliczeniowego to umowa przedłuża się i stajesz przed faktem zapłacenia kolejnej faktury. Ni jak się tego pozbyć ani wymówić zapłacić prawdopodobnie trzeba. Moim zdaniem to naciąganie na siłę. Inne firmy informują o zbliżającym się terminie i dają szansę na rezygnację a tu masz dziada !!!!

  Odpowiedz
 7. Umowę można bez problemu wymówić, trzeba zachować termin 7 dni przed końcem pakietu. Kupując jakikolwiek pakiet wymów umowę mailowo nawet z poziomu konta jest tam zakładka skrzynki pocztowej i po temacie. Odpiszą że przyjęli do realizacji.

  Odpowiedz

Bezpłatny wpis w katalogu Firmy.net

Dodaj komentarz