Cal.pl – popularna firma oferująca hosting. Czy warta spróbowania?

Cal.pl – popularna firma oferująca hosting. Czy warta spróbowania?
Oceń

Cal.pl jest serwisem oferującym usługi hostingowe. Właścicielem portalu jest firma INFO-CAL, która prowadzi działalność od 1994 roku.. Siedziba firmy znajduje się w Biedrusku. Z usług serwisu korzysta 30 tysięcy użytkowników. Serwerownia, z której korzysta Cal.pl to Data Center, która znajduje się w Niemczech.

Pamięć RAM procesorów serwerów wynosi 8 GB. Serwis swoje usługi kieruje zarówno do osób prowadzących działalność gospodarczą, jak również do większych firm. Platforma oferuje swoim klientom szeroki wachlarz usług hostingowych.  Jedną z wielu jest możliwość zarejestrowania domeny internetowej. Z dziedziny hostingu serwis oferuje hosting www, hosting reseller oraz serwery wirtualne VPS.

W przypadku hostingu www użytkownik ma do wyboru cztery możliwości: Ace (najmniejsza pojemność serwera), Ace Pro, Ace Extra oraz Ace Turbo ( największa pojemność serwera). Hosting Reseller przeznaczony jest dla osób, które posiadają dużą ilość stron, czy domen oraz dla osób zamierzających prowadzić firmę hostingową.

W tym przypadku calsą trzy opcje: Reseller Mini( najmniejsza pojemność serwera i transferu danych), Reseller Midi oraz Reseller Maxi (największa pojemność serwera i transferu danych).  Ponadto platforma ma w swojej ofercie serwer CloudServer, czyli serwer o parametrach wybranych przez użytkownika oraz kreator do tworzenia stron i sklepów internetowych.

Cal.pl - opinie użytkowników:

  1. Korzystam z cal.pl już chwilę czasu. Nie miałem problemu z tym że serwer nie działa z ich winy. Kontakt z supportem bardzo dobry, pracownicy wiedzą co robią.

Przejdź do strony Cal.pl

Dodaj komentarz